Termékeim

2017. szeptember 19., kedd

Nagyon sok előkészülettel járó munka

Két napi előkészítést igényelt ennek a kis "ülőpárnának" az elkészítése.


Nem is gondolná az ember, hogy mekkora munka előzte meg ennek a tárgynak a meghorgolását.

Így kezdődött minden:


Évek óta fojtogat az az érzés, hogy tele van a szekrényem ruhával, és mégis, ha arról van szó, hogy normálisabban fel kellene öltöznöm, akkor nem tudok mihez nyúlni.

Néhány éve egy kedves ismerősöm ajánlására végigolvastam Marie Kondo könyvét, de engem inkább idegesített, mint tettekre sarkallt. 
Idegesített, hogy egyetlen egyszer sem hangzott el a "pocsékolás", a "vásárláskényszer" stb. kifejezések egyike sem, csak a "dobjuk a szemétre".

"Konmaritól" függetlenül a múlt hétvégén megérett bennem az elhatározás, hogy igenis megszabadulok azoktól a ruháimtól, amik méretben, fazonban, színben nem illenek hozzám.

A ruhák nagyrésze természetesen tetszetős, hordható darab, csak nem nekem. (Nagyrészét nem is én vettem magamnak, hanem mások gondolták, hogy biztosan jól fog nekem állni.)


Minden egyes ruhadarabot felpróbáltam, és a legkritikusabb lányommal véleményeztettem. 

Az eredmény két nagy zsák" olyan ruhanemű lett, ami még más számára hordható.
Egy kisebb zsák, amit már nem szívesen adok oda senkinek, mert lejárt az idejük.

És végül néhány korábban szeretett, de mára kicsit feslett, kopott, esetleg foltos pólómat két ujjnyi szélesen felvagdostam, és egy nagyon vastag horgolótűvel új funkciót adtam nekik. Miközben újra megnéztük Zerkula János gyimesi prímás portréfilmjét (szívből ajánlom megnézésre). Ez a vasárnap este méltó megkoronázása volt a hétvégének.



Örömmel nézek rá erre a kis dirig-darab ülőpárnácskára, mert a nagy gardróbrendezésemet szimbolizálja.
Nagyon jó benézni egy olyan szekrénybe, ahol tényleg csak olyan ruhaneműk sorakoznak átláthatóan, amik valóban az enyémek. Nekem állnak jól. :)


2017. szeptember 11., hétfő

Bearanyozom az életünket

A fehér korszakom a "szürke nappalival" kezdődően szépen lassan lezárult.
Elkezdtem nyűgnek érezni a fehér-kopott, esztergált tárgyak jelenlétét az életemben. 
Először minden elpakoltam, ami után maradt egy szellősebb élettér. (A gyerekek nagy megkönnyebbülésére. Nem osztották a kopott-fehér lakberendezési tárgyak iránti fellángolásomat.)

Pár hónapnyi nyugalom után újra motoszkálni kezdett bennem valami, aztán egyszercsak elemi erővel előtört.
Nem fojtom el, mert tudom, hogy semmi értelme, úgysem hagy nyugodni a dolog, és azt is tudom, hogyha pár tárggyal kielégítem magam még idejében, akkor nem járok úgy, mint Alfred Molina a "Csokoládé"című filmben. (Ha nem tudod, hogy hogyan járt, ajánlom sok szeretettel a filmet megnézésre.)

Erről írok bővebben a PRivát PRovence blogunkon.
Tovább olvasod? Akkor kattints ide » KATT





2017. szeptember 5., kedd

A sminkelés pszichológiája

A napokban olvastam egy tavalyi magazinban megjelent érdekes cikket a sminkelésről.
Sosem gondoltam, hogy a külső megjelenésen kívül a tudatalattira is komolyan hat az arc kifestése.


Egy barátnőm évekkel ezelőtt egyszer azt mondta, hogy Ő meztelennek érzi magát, ha smink nélkül megy az utcára. Nagyon ápolt, szolid sminket visel ez a barátnőm, férfi ember meg nem mondja, hogy van az arcán festék, csak annyit érez, hogy jó ránézni, olyan ápolt és üde.
A tengerentúli, friss felmérés szerint a megkérdezett nők 44 % rosszul érzi magát smink nélkül, 16% csúnyának, 14% bizonytalannak és 14% pedig "meztelennek".

Vannak olyan nők, akik sosem sminkelik magukat, és vannak olyanok is, akik még az otthoni létüket sem tudják elképzelni smink nélkül.

A cikk emellett és legfőképpen arról szól, hogy a sminkkel tulajdonképpen egy érzést keltünk a körülöttünk lévőkben.
A tiszta, makulátlan, egyenletes arc a fiatalságot, ezáltal a termékenységet közvetíti, tehát a férfi tudatalattijára pozitívan hat. A szexuális izgalomra utaló jelek, mint a telt ajkak, a kipirosodott orca, szintén reprodukciós okokból minősülnek szépnek.



A férfiak és a nők arca pubertás korig szinte egyforma jegyekkel bír, majd a tesztoszteron hatására a férfiak arca szögletes lesz, a szemöldök, áll, orr erőteljessé válik.
Ezzel szemben a női arcot általában a kisebb orr, vastagabb száj, magasabb arccsont (járomcsont) jellemzi. A szemek is nagyobbnak tűnnek a kevésbé domináns szemöldökcsontnak köszönhetően.
A smink ezeket a nőies jegyeket hangsúlyozza, ezzel hívja fel a figyelmet az alacsony tesztoszteron szintre.

A szemhélyfesték, a szemceruza, és a szempillaspirál nagyítja a szemet,



az alapozó és a korrektor a fiatal bőr hatását kelti, a pirosító kiemeli a járomcsontot, emellett a termékeny napok élénkebb vérkeringésével járó kipirosodást, illetve a szexuális izgalommal járó kipirulást mímeli.



A vörös rúzs is szintén ezt mutatja.



Egy nagyon érdekes kísérletről is beszámol a cikk, miszerint a sminkben lefotózott nőket egészségesebbnek, magabiztosabbnak, sőt magasabb jövedelemmel rendelkezőnek ítélték a megkérdezettek, mint ugyanazokat a nőket smink nélkül. Ez azt jelenti, hogy a sminknek nagy szerepe van saját magunk pozicionálásában is.



Én úgy nőttem fel, hogy az anyukámat csak akkor láttam smink nélkül, amikor a rendszeres migrénje kínozta. Hogy emiatt fonódott-e össze a betegség a smink nélküli állapottal, vagy valójában jóval betegesebbnek néz ki, amikor a világos, alig szempillás szemeit nem húzza ki a szemceruzájával, azt szerintem már csak egy kívülálló tudná megmondani.

Anyu a 70. szülinapján


Én magam, míg szőke voltam, a szememet mindig kihúztam szemceruzával, mert én is úgy ítéltem meg, hogy anélkül beteges a külsőm, sőt kívülről is ezt a visszajelzést kaptam.

Mióta sötétebb színű a hajam, érdekes módon nem igénylem annyira a szemem kifestését, nem esek kétségbe, ha egy hétvégés elutazásra véletlenül nem viszem magammal a szemceruzámat, de az biztos, hogy ha kihangsúlyozom a szemeimet, és még alapozót is használok, akkor sokkal magabiztosabbnak érzem magam.
A cikk is beszámol erről. "A sminkelés önbizalmat ad". :)

Egy neves sminkes úgy vélekedik, hogy egy minimális smink ( színezett hidratáló, szájfény) jó hatással van az önbizalomra, így azokra is, akikkel érintkezünk.

Én is, és a cikk írója is, az átlagos sminkről beszélünk,  nem az eltúlzott sminkekről, amikre érdemes inkább kortárs vizuális művészeti alkotásként tekinteni.


Kíváncsi vagyok, hogy nektek milyen tapasztalataitok vannak ezen a téren, mi a véleményetek erről az írásról, mi a véleményetek általánosságban a sminkelésről.


fotók a Pinterestről, kivéve az anyu fényképe. :)


2017. szeptember 4., hétfő

Férfi ing minden alkalomra

"...Rékácska, szükségem van egy olyan típusú ingre, amit felvehetek, amikor a Minisztériumba megyek tárgyalni, amikor szakmai előadást tartok, amikor lovas rendezvényre megyünk, amikor otthon a szénát pakolom, vagy mondjuk tegezt készítek a gyereknek, szóval kellene egy olyan ing, amit szinte mindenhova hordhatok.
És, ha megvan a fazon, akkor kérek belőle legalább 10 db-ot.

Néhány részletet megbeszéltünk, legyen oldalt sliccelt, hosszabb fazonú,  nincs szükség gallérra, legyen pálhás az ujja, ami megkönnyíti a karok mozgását, nincs szükség szabott vállra.

Vettem néhány méter sima vásznat, első próbálkozásra ez tökéletesen megteszi.



Egy meglévő ing adta a kiindulási alapot, mutatta, hogy mekkora legyen a hossza, milyen legyen a nyakkivágása.

Elkészült az első darab, ami viszonylag jól is sikerült. Látjuk rajta, hogy mit kell javítani, illetve másként szabni, de összességében elégedettek vagyunk az eredménnyel.






Az alapfazon tehát elkészült, ami kedvünkre változtatható, akár hosszabb ujjal, vagy más színűre festve.