Termékeim

2018. szeptember 30., vasárnap

NO PLASTIC

Ma van a Csomagolásmentes világnap! Mi is kint voltunk a Hősök terén a Greenpeace kezdeményezésére. A STOP "P" betűjét tartottuk. :) 
Idézet a Greenpeacetől: "Fantasztikusan sikerült az élőkép, NAGYON KÖSZÖNJÜK, hogy ilyen sokan eljöttetek!

Készítettünk egy albumot is a fényképekből, itt megnézheted: https://www.flickr.com/…/greenpeacehu/sets/72157673970930458

Az eldobható műanyag szatyrok betiltásáról októberben szavaz az Országgyűlés. De ez jelenleg még csak terv. MOST kell tennünk azért, hogy az ígéret valósággá váljon!


Ha még nem tetted, írd alá és oszd meg te is a petíciót – legyen a tiéd a 130 000. aláírás! » act.gp/stopmuanyag-fb

Együtt történelmet írunk! Még egyszer nagyon köszönjük, és folytassuk együtt tovább!"




Zsófi

Panni



2018. szeptember 17., hétfő

Csíráztatás


Többen kérdeztétek a csíráztatás menetét.
Készítettem róla egy videót, de vázlatosan leírom lépésről lépésre.

Szükséges anyagok:
-magok - jelen esetben, retek, mustár és brokkoli:

-üvegek - hálós tetővel:

-csöpögtető

-1 - 1 evőkanál magot rakunk 1-1 üvegbe, és egész éjszakára beáztatjuk.
-Másnap reggel leszűrjük és az edénycsöpögtetőre rakjuk, hogy maradéktalanul el tudjon távozni az üvegből a víz, és a levegő is át tudja járni.

-Este langyos vízzel átöblítjük az összes üveget, és visszatesszük a csöpögtetőre.

-Ezt a folyamatot (reggeli és esti öblítés) 3 napon keresztül ismételjük.



Majd a3. - 4. nap reggelén, az esti öblítés után kivesszük az üvegekből a csírákat, és dobozokban, vagy befőttes üvegben a hűtőbe tesszük.

Videó:







  (Hát nem tudom, hogy melyik az egyszerűbb...? fotózni, szerkeszteni, írni, és ebből egy blogbejegyzést csinálni, vagy videózni. :) )

Ezt a videót azoknak ajánlom, akik emeletes csíráztató edényt használnának.










2018. szeptember 8., szombat

Méhviaszos kendő készítése



Nincs nagy méhviaszkendő készítő múltam, de megosztom Veletek, hogy én hogyan is csináltam. Nagyon sok leírás és videó található a témában. Van ahol különböző olajokkal, és fenyőgyantával keverik. Mivel nekem jelenleg csak méhviaszom van itthon, én nem kevertem semmivel. Viszont Téged buzdítalak arra, hogy nyugodtan kísérletezz. Az olajok lágyítják a viaszt, talán ételcsomagolásra alkalmasabb kendőt lehet így készíteni. A fenyőgyanta pedig  a tartósságát hivatott biztosítani. Kókuszolajat is rakhattok hozzá, csak vegyétek figyelembe, hogy melyik olaj milyen hőfokon olvad, mert nem kívánt bosszúságokat okozhat, egy izzadó kókuszolajos kendő. 

Akkor kezdjünk is hozzá:


Szükséges alapanyagok:

100 % pamut textil:


reszelt méhviasz:

A tepsit béleljétek ki alufóliával. Ez a fólia használat után elrakható későbbi viaszoláshoz is. Ha a tepsit nem akarjátok a jövőben már sütésre használni, akkor nincs szükség a kibélelésre.  Persze a viasz nem mérgező, és le is mosható, de nagy munka.


 Egyenletesen szórjátok el a textilen a reszelt viaszt:


És 170 fokra mehet a sütőbe. Érdemes folyamatosan szemmel tartani, mert 1-2 percen belül megolvad a viasz.



Amikor ilyen egyenletesen megolvad a viasz, vegyük ki a sütőből. Én egy méhésztől kaptam a méhviaszt, nem gyógyszertári minőség, ezért látható is, hogy szennyeződések kerültek a textilre, de az ecsettel való átkenés következtében, ez el is tűnik.









2018. szeptember 5., szerda

Mosogatószett teszt

Ez a bejegyzés leginkább egy emlékeztető nekem.
Ma kezdem el használni az új mosogatószettemet, ami áll egy luffaszivacsból, egy mosogatókeféből, és egy nagy kiszerelésű, 5 literes mosogatószer koncentrátumból.
Arra vagyok kíváncsi, hogy ezek a termékek mennyi ideig bírják a strapát, illetve, hogy a mosogatószer mennyire gazdaságos. Az 5 literes kiszerelés persze már eleve egy jó döntés a hulladékmentesség termén, mert egy nagy kannám marad  üresen, ami majd másra is felhasználható lesz.
A másik két termék pedig majd, remélem nagyon sokára, a komposzthalmon végzi.

A teszt a mai nappal indul!