Termékeim

2019. december 15., vasárnap

Az utolsó hivatalosan is néris Luca napom


16. Néris Luca napomat "ünnepeltem" tegnap. Hivatalos néris szülőként az utolsót. Ebben az iskolában az a szokás, hogy a Luca napi vásáron minden osztály azt a portékát árusítja, amit maguk készítettek a gyerekek önállóan, vagy a szülőkkel közösen. Én jópár évig aktívan vettem részt a készülődésben is főleg, míg volt alsós gyermekem, aztán már csak mint "meghívott" kézműves vettem részt a vásárokon. A Luca nap a suliban hivatalosan két részből áll. Délelőtt két előre meghirdetett és a gyerekek által választott kézműves foglalkozáson vesznek rész a tanulók (két turnusban), és után kezdődik a vásár.
Az idén engem is felkértek, hogy készítsek valamit a gyerekekkel. 45 perc van rá, és tulajdonképpen bárki jöhet, az elsőstől a nyolcadikosig. Sokat gondolkoztam, hogy mi is legyen, ami belefér a 45 percbe, nem túl bonyolult, de azért látványos, és utána nem az asztalfiókban végzi.


A sok ötlet közül végül visszakeveredtem az eredeti "szakmámhoz". A jó öreg tű és cérna. (Nagyon érdekes érzés volt, mikor megszületett bennem ez az elhatározás, hogy nem gyékény, nem gyapjú, nem csuhé, és még sorolhatnám azt a sok mindent, ami szóbajöhetett. Olyan volt, mikor az embernek felajánlják, hogy mehet ide is, meg oda is, és mehetsz haza is...
Summa-summárum... közel 35 gyerkőc varrt ilyen kopogtatót. Mindenki a maga tudásához és ügyességéhez mérten készítette el, volt aki csak fércöltésekkel varrta fel a rátétet, és varrta össze a két szívet, volt, aki a rátétet ragasztotta, de volt egy kb 3-os kisfiú, aki akkor tanulta meg a pelenkaöltést, és valami hihetetlen gyönyörűséget készített, és el is készült a 45 perc alatt. Döbbenet volt, sajnálom, hogy nem fotóztam le. 
Nagyon jó segítőtársat kaptam, úgyhogy remekül telt a délelőtt. 



2019. december 7., szombat

Sheahab készítése lépésről-lépésre

Ebben a bejegyzésben a saját sheahab recpetemet osztom meg veletek.
A sheahab természetesen sheavajból készül, amit még kiegészítünk egyéb növényi olajjal, vajjal.

sheavaj egy közepesen kemény, sárgásfehér színű növényi zsiradék, amely egy Közép-Afrikában élő fa terméséből készül. A karité fa (Vitellaria paradoxa) 20 éves korában hozza első, nagy, szilvára emlékeztető, csonthéjas terméseit és akár 200 éven keresztül is terem.A növény gyümölcse a sheadió, akár 60-70%-os zsírtartalommal rendelkezik. Az érett gyümölcsök belsejét összetörik, vagy apróra darálják és vízzel keverve tűz felett óvatosan melegítik. A dió-őrleményből kiolvadó zsiradék a víz felszínén összegyűlik. Az eredmény egy közepes keménységű, törtfehér színű, édeskés, kissé füstös illatú növényi zsiradék, a sheavaj. E tradícionális elkészítés rendkívüli előnye, hogy a sheavaj igen magas A, E és F vitamin tartalmát képes megőrizni, továbbá nem tartalmazza a kémiai kivonáshoz alkalmazott vegyszerek maradékait. Az elkészült sheavaj színe, illata és pontos összetétele attól is függ, hogy a sheadiót melyik évszakban és tájon szüretelték.

A sheavaj könnyen felszívódik a bőrbe, hosszantartó hidratáló hatást fejt ki, serkenti a bőr öngyógyító képességét. A sheavaj "titka", hogy összetétele nagyon hasonlít az emberi bőrt védő természetes emulzió összetételéhez, vitamintartalma pedig szinte tökéletes bőrápolóvá teszi.


Receptem: 
2 ek sheavaj
1 ek kókuszvaj
1 ek kakaóvaj
2 ek jojobaolaj
2 ek sárgabarackmagolaj

Fázisok:

1 üvegedénybe kimérjük az összetevőket. (nekem porszerű kakaóvajam van.)



2.  vízgőz fölött megolvasztjuk:



 3. majd mélyhűtőben kihűtjük. - ez az egyetlen pont, ami egy kicsit kényes, mert azt az állapotot kell elkapni, amikor már meg van dermedve a teteje, de beszakad, mert az alja még lágy.


4.  Kis habverővel elkezdjük habosítani. Pillanatok alatt elkezd fehéredni, és a térfogata is megnő. Én erre a célra egy kis "baba" habverőt használok, talán még egy ősrégi Ikeás gyerekjáték. 


5. Miután készen van az alapkrém, üvegtégelyekbe töltöm. és csak ekkor csöppentem bele az illóolajat, így többfélét is tudok készíteni, majd egy fa saslikpálcával elkeverem az illóolajat a krémben. (Ha Te is szeretnéd különböző illóolajokkal növelni a krémed hatásfokát, akkor ajánlom, hogy ne műanyag tégelybe rakd a krémet, mert az olaj kikezdi a műanyagot.

A fenti receptből 120 ml krém készült. (2 x 30ml, és 1 x 60ml)
Ezt az adagot én háromféle módon illatosítottam. A 30 ml-s kiszerelésbe 3 csepp, a 60 ml-s kiszerelésbe pedig 5 csepp olajat tettem.)

1 levendulás: A levendula az olajok királynője, és nevéhez híven csodát tesz a bőrrel. Bármely bőrtípus ideális szépítőszere, a problémás bőrűeknek pedig kifejezetten ajánlott, akár pelenkakiütésre hisz használhatod a kisbabádnál, vagy napégésre, illetve bármilyen égésre. Amellett, hogy a levendula illóolaj csodákat tesz a bőrrel, még az idegeket is segít kisimítani.

2. grapefruitos: A száraz, problémás bőrűeknek kifejezetten ajánlott ez az illóolaj. A citrusfélék fényérzékenységet okozhatnak, úgyhogy napozás előtt semmi esetre se használj citrusos krémet, bármennyire is jó a celulitisz  ellen, de most téli időszak van, és én csak 1 cseppet tettem a levendula mellé, mert úgy éreztem, hogy kívánkozik bele. 

3. cédrusfa: fás, férfiasabb illatú illóolaj, ami szintén nagyon jó a problémás, illetve az igénybevett bőrre. 

Amennyiben Te is szeretnéd a krémeidet illóolajokkal feltúrbózni, legyél körültekintő, és csak terápiás minőségű olajat használj, mert a bőrön, illetve a szaglásodon keresztül védőgát nélkül jut a testedbe, és egy szintetikus olaj bajokat tud okozni. Sajnos az, hogy azt írják rá 100%-os természetes, semmit nem jelent, mert nálunk nincsen erre szabályozás, kozmetikai termékként vannak forgalomban az illóolajok.
Amiről tutira gyanús egy olaj, ha egységáron adják. Míg a levendulánál 100 kg virágból 1,5 óra lepárlás alatt lesz 1 kg illóolaj, addig pl. a rózsából 2500 kg! szirom 2,5 órás lepárlásából lesz 1 kg olaj, vagy pl. ott van a mirha, aminek 120 óra lepárlási ideje, tehát nagyon nem lehet őket egy áron adni. 
Órákat tudnék még beszélni arról, hogy mi a különbség a terápiás hatású illóolajak és az illataromák között, de ha egy illattól émelyegsz, megfájdul a fejed, akkor az bizony laboratóriumban készült és nem az anyatermészetben. 

Ha esetleg érdekelnek a terápiás olajak, vagy a krémmel kapcsolatban van kérdésed, nyugodtan keress meg itt, vagy a katboreka@gmail.com email címen, de a facebook Katbo Réka oldalán keresztül is felveheted velem a kapcsolatot. 











2019. november 14., csütörtök

Levendulás arcolaj házilag

Levendulás arcolajat készítettem egy majdnem kiürül levendula illóolajas üvegből.


Hogy készült?
Az üveg alján volt még egy kis illóolaj, ami már nem csöppent ki az üvegből. Leszedtem a cseppentős betétet, és felöntöttem az üveget frakcionált kókuszolaj és jojobaolaj keverékével. Ezek az olajok tetszés szerint változtathatók.
Az eredeti kupakot lecseréltem egy cseppentős tetőre, amit kozmetikum alapanyagokat forgalmazó cégeknél könnyen be lehet szeretni, de lehet, hogy patikában is kapható.

Hogyan használom?
Én az arcomat melegvizes kendővel törlöm át, erre a célra nagyon klassz kendőket lehet kapni a dán lakberendezési áruházban. Laza szövésű, és pont annyira érdes, amivel nagyon hatékonyan, de gyengéden távolítja el az elhalt hámsejteket nap, mint nap az arcbőrről, a nyakról és a dokoltázsról. Az arcomat, a dekoltázsommal együtt bepermetezem aromavízzel, és a még nedves bőrre viszem fel lendüldetes, masszírozó mozdulatokkal a 2-3 csepp olajat. (Az arcpermet nyugodtan ki is maradhat, a lényeg a nedves arcbőr, de ha szeretnél extra ápolást, akkor használj Te is aromavizet, ami nem más, mint az illóolajgyártás mellékterméke, és a desztillált növény vízoldékony hatóanyagait tartalmazza.) Ha száraz bőrre viszed fel az olajat, akkor kiszívja a bőrből a nedvességet, és szárít, ellenben, ha nedves bőrre kened, akkor a bőrfelszínen emulgálódik, és mélyen bejut a víz és az olaj az arcbőrbe.
Reggel és este használom, és nagyon - nagyon hatásos.
Zsófinak is készítettem, akinek olyan száraz a bőre, hogy a hűvősebb, szeles időben mindig nagyon irritált volt, most pedig, mióta ezt az olajat használja, rugalmas, gyönyörű fénye, és hanvassága van.
Szívből ajánlom Nektek, hogy ilyen szemmel is tekintsetek a "kiürült" üvegeitekre. Az üveg oldalán rengeteg illóolaj található még, amit a hordozóolajjal gyönyörűen fel lehet még használni.

A levendula az arcápolásban:
Kiegyensúlyozza a bőr zsírosságát, serkenti a bőr anyagcsere folyamatait és elősegíti a táplálását.

2019. november 12., kedd

Sütőtök krémleves


A sütőtökkrémleves igazi megosztó étel. Vannak, akik nagyon szeretik, és vannak akik már csak a gondolatától is rosszul vannak. Én az első kategóriához tartozom, nagyon - nagyon szeretem. Mióta megismertem a doTERRA esszenciális olajokat, előszeretettel használom őket a konyhában is. Teljesen biztos lehetek abban, hogy tisztán azzal a fűszerrel van dolgom, ami rá van írva, és nincsen  benne semmilyen adalékanyag.
A kép nem sajátom, a doTERRA oldaláról vettem, ahogyan a receptet is. 

Hozzávalók:

1 kg sütőtök,
2 közepes sárgarépa,
2 evőkanál olívaolaj
1 nagy hagyma, durván aprítva
1 fokhagyma-gerezd
1 teáskanál juhar-szirup (opcionális)
Egy liter víz (vagy zöldség alaplé)
1 csepp gyömbér illóolaj
1 csepp kardamom illóolaj
sót és frissen őrölt fekete borsot

             Gyömbér - 15 ml                                                        Kardamom - 5ml

Így készül:


220 fokra előmelegített sütőbe helyezzük a felkockázott tököt, és a félbevágott sárgarépákat, meglocsoljuk olivaolajjal, sózzuk, borsozzuk. (Jól átdörzsöljük a zöldségeket az sós-borsos olivaolajjal.)
Fordítsa le a tököt arccal lefelé a tepsibe, és kb. 45-50 percig süssük a zöldségeket, amíg villával könnyen szétnyomhatóvá nem válnak. Hagyjuk kihűlni a zöldségeket, kaparjuk ki a tök húsát a héjából egy lábosba.
Időközben egy nagy leveses edényben melegítsünk 1 evőkanál olívaolajat közepes lángon. Adjuk hozzá az apróra vágott hagymát és 1 teáskanál sót. Süssük a hagymát kb. 3–4 percig, amíg megpuhul. Rendszeresen keverjük a hagymát. Helyezzük a fokhagymát a fazékba, és főzze kb. egy percig, gyakran keverve, amíg illatos lesz.
Adjuk hozzá a fenntartott tököt és a sárgarépát a hagymákhoz, majd adjunk hozzá vizet vagy zöldség alaplét, juharszirupot és néhány csavarásnyi frissen őrölt fekete borsot. Pároljuk a levest 15-20 percig, így az íze fokozódik. Időnként keverjük meg, hogy a leves ne tapadjon a serpenyő aljára.
A főzés után vegyük le a fazekat a tűzről. Óvatosan botmixerrel pépesítsük az egészet, majd sózzuk, borsozzuk, ha szükségét érezzük.
Adjunk hozzá egy csepp gyömbért és egy csepp kardamomot, és azonnal tálaljuk.

tippek:


Kísérletezni lehet egy csepp fahéj hozzáadásával is.




Jó étvágyat!












Illatos dekorációk télre

Tudom, hogy már sokan készülődnek a téli időszakra, készülnek a különböző dekorációk, díszek, sokan már az ajándékokat is elkezdték vásárolni. (Az idén az én angyalkám is már elkészült az ajándékokkal  )
Ebben az időszakban sokkal több mécses, gyertya ég, és több helyen is készül szárított narancskarikákból, fahájból és egyéb száírított termésekből fűzér, vagy potpuri. A gyönyörű látvány mellett az illatot is még intenzívebbé tehetitek, ha tiszta, esszenciális illóolajokkal illatosítjátok be a száraz díszeket.
Az egyik ilyen olaj a vadnarancs!
A vadnarancs egy zseniális illóolaja a doTERRA-nak, ami a 15 ml-s kiszerelés mellett 5 ml-s kiszerelésben is kapható.
És azon túl, hogy mennyei illata van, még számos jótékony hatással bír:
🍊A vadnarancs az ősi bizalom olaja!
Jótékony hatása:
🍊-megfázásra és infulenza kezdődő szakaszában,vízbe gargalizálni,mézbe tenni és lenyelni.
🍊-stresszoldásra és kedélyjavításra, energia növelésre.
🍊-a depresszió ellenszere, kihoz a mély szorongásból
🍊- gyerekeknek jó kedvet és öröm érzetet ad
🍊-máj méregtelenítésnél
🍊-gyomorégés,reflux esetén.
🍊-viszértágulás,illetve aranyér esetén,levendula és ciprus illóolajjal vegyítve.
🍊-nyirokrendszert serkentő olaj, fogyasztásával a toxikus anyagok kitakarithatóak a szervezetből.
🍊-kellemes illatú fertőtlenítőt készíthetünk belőle
🍊-tenyérbe cseppentve és átdörzsölve a kezet fertőtlenít





 fotók forrása: internet

2019. november 10., vasárnap

Illóolaj szaktanácsadás


Az aromaterápiás olajokkal évekkel ezelőtt találkoztam először, natúr kozmetikum készítőként. Imádom az olajok illatát, és azt a csodálatos egyszerűségüket, amivel csak a természet rendelkezik. Egyszerűek és egyben hihetetlen bonyolúlt hatásmechanizmussal bírnak. Egyszerre és nagyon hatékonyan gyógyítják a testet, a szellemet és a lelket. Nem agyalnak, csak teszik az Istenadta dolgukat.

Az idén nyáron egy új, kicsit más szemszögből, de annál nagyobb erővel robbantak be az illóolajok az életembe. 

Folyamatosan képzem magam, ha segítségre van szükséged termékválasztás terén, vagy vásárolni szeretnél, fordulj hozzám bizalommal.













2019. október 30., szerda

Acces Bars kezelő

Access Bars testkezelő lettem. 

Imádom az energiákon alapuló kezeléseket. 

Mi is ez tulajdonképpen?

Az Access Bars® egy gyengéd kézrátételes módszer, amelyet Gary Douglas mutatott be a 90-es évek elején. 32 energia sávból áll, amelyek az agyadon át és körben futnak. Ezek a bar-ok bizonyos "bar pontokat" kötnek össze, és az élet különböző területeivel és aspektusaival vannak összefüggésben. Ezek: kreativitás, pénz, test, szexualitás, párkapcsolat, kommunikáció, gyógyítás, remény, álmok. Az Access Bars® kezelés alatt a kezelő finoman megérinti ezeket a pontokat, hogy feloldja/semlegesítse a gondolatok elektromagnetikus töltését, amelyek korlátozhatnak téged az érintett életterületeken. 

Kezdetben az Access Bars volt minden, amit az Access Consciousness nyújtani tudott. A mai napig ez az Access Consciousness összes eszközének alapja és magja, mert ha csak Access Barst kapnál és adnál, akkor végül tudatossá válnál. Az Access Bars emberek ezreinek segített megváltoztatni életük különböző területeit. Az emberek jobb egészségügyi állapotról, könnyebb alvásról, súlycsökkenésről, jobb szexről és kapcsolatokról, pániktól való megszabadulásról, kevesebb stresszről és még annyi minden másról számoltak be...
--------------------
Ha szeretnéd kipróbálni, szeretettel várlak!
Valentovics Réka
Access Bars® kezelő







2019. augusztus 10., szombat

Csőben sült csillagok!

Ezek a kis mini patisszonok ma a piacon kiabáltak utánam. Nem volt rajta a listámon, sőt...
Én kifejezetten nem szerettem eddig a patisszont.
Macerás hámozni, és olyan furcsa hal íze van. (Legalábbis és így emlékeztem rá.) Az egyik kedvenc árusomnál viszont egy nagy tálba nagyon sok mini patisszon vigyorgott. 
Már fizettem, de csak vonzotta a tekintetemet. Aztán, miután elköszöntem, csak visszaléptem, és vettem négy darab gyönyörűséges csillagocskát.



Kis zsenge növénykék, pucolni nem kell őket, elég jó alaposan megmosni
Tudtam, hogy van a mélyhűtőben egy kis darálthús, úgyhogy meg is volt a terv, csőben sült csillagocskák lesz ma az ebéd. (csőben sült cukkini mintájára.)



Recept: (az adagot nem írom, mert csak kettőnknek készítettem Katicával. Mindenki akkorát készít, amekkora a családja igénye. )

  • Héjába főtt krumpli
  • szeletekre vágott patisszon (nem sóztam le előre, a cukkinit leszoktam sózni, hogy kiengedje a benne lévő nedvességet.)
  • Besameles, fahéjas darálthús. - ezt úgy készítem, hogy egy kis zsiradékra odarakom a daráltús, fehéredésig forgatgatom, tetszés szerint fűszerezem, mikor milyen kedvem van (fahéjjal nagyon finom), és teszek még bele legalább 2 nagy gerezd fokhagymát. Aztán megszóróm liszttel és felengedem tejjel. 
Ezután belerétegezem a hozzávalókat a tepsibe. 
Olivaolajat locsolok a tepsi aljára. Belekarikázom a tepsibe a krumplit, sózom, majd erre ráöntöm a darálthút, erre jön még egy réteg krumpli (sózom), végül a patisszon, amit szintén megsózok, és az egészet nyakon öntöm egy újabb adag besamellel (ami vaj, liszt és tej - só-bors).
20 percig lealufóliázva sütöm, hogy jól összetöttyedjen, és átjárják egymást az ízek, aztán fólia nélkül pirosra sütöm. 

Hőfokokat nem tudok írni, mert évek óta rossz a sütőm belső termosztátja, szerintem mindent 200 fokon süt. Hát ez van. Úgy tekintek rá, mint egy kemencére. Fel lett fűtve, aztán korábban lezárom, és az idővel játszok. :)


Egy részen hozzáragadt a besamel a fóliához, azért csupasz az egyik patisszon. :)

2019. június 27., csütörtök

Az első elixírem

Ma megérkezett a Bach virágterápiás ládikám.
Gyönyörű fadoboz, tele csodálatos virágeszenciákkal.


El is készítettem az első önállóan összeállított elixíremet.


(utána pedig a másodikat :) )

Az elixír elkészítésének végén áldást kérek az elixírre. Én magamtól is így cselekedtem volna, de Zsuzsi is felhívta erre a figyelmünket. Nem kötelező, de Ő is így szokta. 

Olyan jó tudni, hogy minden, amikkel foglalkozom, ugyanazon zsinormérce mellett halad, ez pedig a Mindenható / A Teremtő / A JóIsten. 

Annyi csodás segítőt (kristályok, virágok stb.) adott nekünk, és mi teljesen hitetlenné váltunk e téren. 

Bizonygatni kell, hogy a kő is él és egy hihetetlen precíz információhordozó, hogy a virágok/gyógynövények gyógyító energiát hordoznak magukban, és csak azért mert emberi szemmel nem látható, füllel nem hallgató, kémcsőben ki nem mutatható dolgokról van szó, hitetlenül állunk ezek előtt a csodálatos dolgok előtt. 

Mondanám, hogy meg is érdemeljük a sorsunkat, de inkább azt mondom, hogy nézzünk kicsit a dolgok mögé. "Látom, amit hiszek". Megéri, higgyétek el!



Bach virágterápia

Úgy érzem, jelentős fordulatot vesz az életem.
Meghallottam egy hívó hangot...
"Véletlenül", de annál elementárisabban robbant be az életembe a Bach virágterápia. 
A Youtube, mint "önálló entitás" egyszercsak felajánlotta Nekem Eschwigné Varga Zsuzsanna Számmisztikával és a Bach virágterápiával foglalkozó előadását. 
Meghallgattam, és olyan izgatott lettem, hogy majd kiugrott a szívem. 
Kisebb nyomozás, telefonálgatás után sikerült felvennem vele a kapcsolatot, és két nap múlva már ott ültem a számmisztikával foglalkozó 1 éves képzésének az utolsó hétvégéjén, ami a számmisztika és a Bach virágterápia együttes alkalmazásáról szólt. 

Két csodálatos nap volt, úgy éreztem magam, mint aki egy csodavilágba pottyant. 




Azt hiszem nem is kell mondanom, hogy szeptembertől újra iskola padba ülök... :)

2019. június 2., vasárnap

Kristályprogramozás

Beavatások, ásványprogramozás, kristálygyógyászat. A mai napom címszavakban. 
Az életemben határozottan felfedezhető egy igen intenzív ciklusosság a kézzel fogható tárgyak létrehozása, és a mögöttes energiákkal való foglalkozás között. 
A kézműves tevékenységeimet rendszeresen felváltja egy-egy "misztikusabb tudomány". 
2002-ben egy éves képzés után feng shui szaktanácsadó lettem, majd jött a sorselemző és önismereti kártyák világa, aztán egy energetikán alapuló testkezelés, a shiatsu. 

Hiszek a fölöttes tudatban, a "Mindenhatóban", az Angyalvilágban, az ásványok energiájában. 

Ma egy újabb ajtón nyitottam be. Kristályprogramozás, kristálygyógyászat. Mostantól az Angyalhívó.hu ékszereket energetizált ásványokból készítem. 



2019. május 25., szombat

Csuhétárgy készítő akkreditált képzés.

Május elején befejeztem a 30 órás csuhétárgy készítő akkreditált képzést a Hagyományok Házában. Úgy, mint a gyékényes fogkalkozásoknál,  Bárány Mara volt az oktatónk, akivel minden közösen töltött perc maradandó élményt nyújt.

A képzés szállóigéjévé vált mondattal jellemezném a sodrásos technikával készült csuhétárgyakat.
"A jó munkához idő kell, a csuhéhoz mégtöbb."

Fa kaptafára készül az összes sodrásos technikával készült munka. A sodrott szálakat egy speciális tűvel húzzuk át a többi szál alatt.



Csak teljes száradás után húzzuk ki a szögeket, és vesszük le a száraz tárgyat a fa alapról.













Ez az alátét úgynevezett csomózós technikával készült. Nagyon hasonlít a végeredmény a szakajtótechnikához, amit a gyékénynél alkalmaztunk, de teljesen más technikával készül.


 Nagyon örülök, hogy ezt a technikát is megtanulhattam.