A rózsáról írtam már korábban a természetes gyógymódokkal foglalkozó oldalamon,
ezen a linken olvashatjátok.
Érdemes gyűjteni a csipkebokor rószaszirmait is, amikor már könnyen elengedi a növény a szírmokat.
Én több mindent készítek belőle, erről remélem, hogy mihamarabb lesz időm egy bejegyzést készíteni.
A szárítás mindnek alapfeltétele, ezzel kezdünk. Félárnyékos, szellős helyen pillanatok alatt megszáradnak ezek a kis gyönyörűséges szírmok.
Aminek ilyen formája van, azt egyszerűen nem lehet nem szeretni. Elég csak a szírmokra pillantani, és az ember érzi a szívében a szeretetet, nemhiába a rózsa, az Isteni szeretet misztériumába vezet be minket.
Ezek a szárított szirmok aztán tovább felhasználhatók különböző gyógyhatású készítményekbe, élelmiszerekbe.
Az alábbi képen a friss, a félkész, és a teljesen száraz szíromokat látjátok.
Naponta járok ki a bokorhoz gyűjteni, mert így tudom csak a megfelelő szírmokat összeszedni.
Bármelyik rózsa alkalmas emberi fogyasztásra. A rózsa energetikai rezgése 320 MHz, egy egészséges ember rezgése 62-78 MHz.
El tudjátok képzelni, hogy milyen csodálatos hatással van az emberi szervezetre bármilyen formában. Akár élő növényként a kertben, erkélyen, vagy élelmiszerként.
El tudjátok képzelni, hogy milyen csodálatos hatással van az emberi szervezetre bármilyen formában. Akár élő növényként a kertben, erkélyen, vagy élelmiszerként.
A rózsa gyógyhatásáról néhány szó:
Antibakteriális-, gyulladásgátló-, afrodiziákum-, valamint vérzéscsillapító hatásai már ismertek, de nézzük, hogy mire jó még a gyógyító rózsa ereje.
● Illóolajként az aromaterápiában alkalmazható, különféle légúti és tüdőbetegségek kiegészítő kezeléseként hasznos. Elűzi a depressziót, a félelmet, de hatásos szív- és emésztőrendszeri bajok ellen is.
● A rózsa csillapítja a szorongást és a rossz közérzetet, megnyugtatja a szívet és az idegeket, kiegyensúlyozottá tesz bennünket. Javítja a kondíciónkat, összhangot teremt a szívünk és az elménk között.
● A rózsából készült lekvár csodákra képes. Megnyugtatja a dühös embereket, elég egy-két kanállal belőle, és nyoma sem marad a feszültségnek. Táplálja a szöveteket és pozitív hatást gyakorol a sejtregenerációra is.
● A rózsavizet használhatjuk ételek fűszerezésnél, de nem csak a süteményekben finom – kozmetikumokban is kedvelt összetevő bőrnyugtató, gyulladásgátló, fertőtlenítő és antibakteriális hatása miatt.
A rózsaesszenciát, ami jóval koncentráltabb a rózsavíznél, menstruációs problémákra, szédülésre, borogatásra, fej-, és torokfájásra valamint stresszoldásra és depresszióra, az idegek megerősítésére alkalmazhatjuk.
● A rózsaolaj fürdővízhez keverve remek vérkeringés-serkentő.
● A rózsa virágából készült tea görcsoldó hatásának köszönhetően enyhíti a fejfájást és az idegességet.
● A fáradt bőr és szemek frissítője, a sebgyógyulás gyorsítója. Főzetét külsőleg cellulitisz ellen is használhatjuk.
● Köszvény és a reuma ellen fogyaszthatjuk teáját.
forrás: egeszsegter.hu
Csak tiszta helyről gyűjtsétek!
Váljék egészségetekre!