2017-ben kezdtem el színes gézkendőket festeni, amikből néhányat meg is osztottam itt az oldalamon.(#szinezdmagadszínesre)
Ahogy a vásárlók próbálgatták a kendőket, határozottan láttam a különbséget az arcukon. Ugyan az a szín valakit "felderített", mást "besárgított", vagy egyenesen úgy nézett ki, mint aki most mászik ki egy komolyabb influenzából.
Ez a jelenség nagyon felkeltette az érdeklődésemet, és elkezdtem utána olvasni a témának.
Nem is kellett messzire mennem, mert a könyvespolconom ott volt ez két könyv, amit még kamaszkoromban kaptam a legstílusosabb nagynénémtől ajándékba.
Az egyik könyv melléklete 12 féle színlap, ami 3 markáns szín négyféle változatát mutatja (tavasz-nyár-ősz-tél), illetve egy "hideg-meleg" választó lap (így leírva totál érthetetlen, bocsánat.)
A lényeg, hogy én akkor megnéztem magam, és egyértelműen a "tavasz" évszaktípus jött ki, ami a meleg-élénk-és világos színeket jelenti. (Az ilyen színű ruhák állnak jól nekem.)
Mivel az altípusokat (12 altípus létezik, ahogy csúsznak át az évszakok egymásba, és hatnak egymásra) ebből a pár lapból nem lehetett megállapítani, gondoltam elmegyek egy szakemberhez, és megnézetetem, pontosan én melyik évszaktípusba is tartozom, emellett eldöntöttem, hogy ki is tanulom a színtanácsadást.
Nagyon izgalmas utazás előtt álltam...
folytatás a köv. bejegyzésben.